C-Z Sport
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Kommande matcher
AUGUSTI 2022
 
08
19:00
mån
19:00    
Herr, Lundavallen A
Herr » 
Äspereds IF - Kronängs IF
  -      
10
19:00
ons
19:00    
P06-08, Kransmossens IP A
P06-08 » 
Mariedals IK - Kronängs IF
  -      
11
19:30
tor
19:30    
Dam och U-lag, Nysätra IP
Skoftebyns IF U - Kronängs IF  -      
12
fre
00:00    
Utvecklingslag, Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF U2 - Mariedals IK  -      
13
11:00
lör
11:00    
P09-10, Kronäng Arena
P09-10 » 
Kronängs IF - Sjömarken/Sandared
  -      
14
13:00
sön
13:00    
P12, Byttorps IP C
P12 » 
Byttorps IF Vit - Kronängs IF
  -      
14
15:00
sön
15:00    
F11, Kronäng Arena
F11 » 
Kronängs IF - Mariedals IK
  -      
14
15:30
sön
15:30    
P09-10, Kronäng Arena
P09-10 » 
Kronängs IF - Gånghester/Målsryd
  -      
14
17:30
sön
17:30    
P06-08, Kronäng Arena Konstgräs 2
P06-08 » 
Kronängs IF - Ulricehamns IFK Blå
  -      
14
18:00
sön
18:00    
Dam och U-lag, Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF - IK Frisco U  -      
14
18:30
sön
18:30    
Herr, Kransmossens IP A
Herr » 
Mariedals IK - Kronängs IF
  -      
 
15
19:15
mån
19:15    
Dam och U-lag, Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF U - Fristad/Borgstena/Sparsör  -      
16
19:30
tis
19:30    
Herr -U lag, Byttorps IP A Konstgräs
Byttorps IF U2 - Kronängs IF U1  -      
19
19:00
fre
19:00    
Dam och U-lag, Bodavallen A konstgräs
Brämhults IK - Kronängs IF  -      
19
19:00
fre
19:00    
Herr, Kronäng Arena konstgräs 1
Herr » 
Kronängs IF - Sexdrega/Lockryd
  -      
20
13:00
lör
13:00    
P11, Ryda Sportfält D
P11 » 
IF Elfsborg - Kronängs IF
  -      
20
14:20
lör
14:20    
F08-09, Lassalyckan B-plan
F08-09 » 
Ulricehamns IFK - Kronängs IF
  -      
21
14:00
sön
14:00    
P09-10, Gerdskenvallen A-plan
P09-10 » 
Gerdskens BK Svart - Kronängs IF
  -      
21
15:00
sön
15:00    
F11, Kronäng Arena
F11 » 
Kronängs IF - Sätila SK
  -      
21
16:00
sön
16:00    
P09-10, Ekäng C
P09-10 » 
Hyssna IF - Kronängs IF
  -      
21
16:15
sön
16:15    
P12, Gårdavallen A-plan
P12 » 
Dalsjöfors GoIF Svart - Kronängs IF
  -      
21
17:30
sön
17:30    
P06-08, Kronäng Arena konstgräs 1
P06-08 » 
Kronängs IF - IF Elfsborg Gul
  -      
 
22
18:30
mån
18:30    
Herr -U lag, Målevi A
Gånghester/Målsryd - Kronängs IF U1  -      
22
19:00
mån
19:00    
Utvecklingslag, Åvalla A
Gällstad/Dalstorp - Kronängs IF U2  -      
23
19:00
tis
19:00    
Dam och U-lag, Idrottsgården A-plan
Sjömarkens IF - Kronängs IF U  -      
26
18:00
fre
18:00    
F11, Kronäng Arena
F11 » 
Kronängs IF - Kinna IF
  -      
26
18:00
fre
18:00    
P11, Kronäng Arena
P11 » 
Kronängs IF - Fristads GoIF Vit
  -      
26
18:30
fre
18:30    
Herr, Ekäng A
Herr » 
Hyssna IF - Kronängs IF
  -      
27
11:00
lör
11:00    
P06-08, Gårdavallen A-plan
P06-08 » 
Dalsjöfors GoIF - Kronängs IF
  -      
27
11:00
lör
11:00    
P09-10, Kronäng Arena
P09-10 » 
Kronängs IF - Rydboholms SK
  -      
28
11:00
sön
11:00    
Utvecklingslag, Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF U2 - Hössna/Timmele  -      
28
15:00
sön
15:00    
P12, Kronäng Arena
P12 » 
Kronängs IF - Fristads GoIF Vit
  -      
28
16:00
sön
16:00    
F08-09, Kronäng Arena
F08-09 » 
Kronängs IF - Toarpsalliansen Svart
  -      
28
18:00
sön
18:00    
Dam och U-lag, Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF U - Toarpsalliansen  -      
 
31
18:30
ons
18:30    
P09-10, Skoghälla IP B
P09-10 » 
Herrljunga/Frisco - Kronängs IF
  -      
SEPTEMBER 2022
 
02
18:00
fre
18:00    
Herr -U lag, Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF U1 - Brämhults IK  -      
02
19:00
fre
19:00    
Dam och U-lag, Viskavallen A
Kinna IF - Kronängs IF U  -      
02
19:00
fre
19:00    
P09-10, Ramnavallen
P09-10 » 
Norrby IF Blå - Kronängs IF
  -      
03
10:00
lör
10:00    
P12, Ryda Sportfält D
P12 » 
IF Elfsborg - Kronängs IF
  -      
03
16:00
lör
16:00    
Herr, Lygnevi A
Herr » 
Sätila SK - Kronängs IF
  -      
04
12:00
sön
12:00    
Dam och U-lag, Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF - Ulricehamns IFK U  -      
04
15:30
sön
15:30    
P09-10, Kronäng Arena
P09-10 » 
Kronängs IF - Borås GIF
  -      
04
16:00
sön
16:00    
P11, Kronäng Arena
P11 » 
Kronängs IF - Ulricehamns IFK Blå
  -      
04
16:45
sön
16:45    
F11, Gårdavallen A-plan
F11 » 
Dalsjöfors GoIF Svart - Kronängs IF
  -      
04
17:30
sön
17:30    
F08-09, Kronäng Arena
F08-09 » 
Kronängs IF - Alingsås KIK Vit
  -      
04
17:30
sön
17:30    
P06-08, Kronäng Arena konstgräs 1
P06-08 » 
Kronängs IF - Svenljunga/Högvad
  -      
 
09
19:00
fre
19:00    
Herr, Kronäng Arena konstgräs 1
Herr » 
Kronängs IF - Bollebygds SK
  -      
10
11:00
lör
11:00    
F08-09, Ryda Sportfält A
F08-09 » 
IF Elfsborg - Kronängs IF
  -      
10
11:00
lör
11:00    
P09-10, Bodavallen C konstgräs
P09-10 » 
Borås AIK - Kronängs IF
  -      
10
11:00
lör
11:00    
P11, Byttorps IP B
P11 » 
Byttorps IF Grön - Kronängs IF
  -      
11
sön
00:00    
F11, Kronäng Arena
F11 » 
Kronängs IF - Borås AIK Röd
  -      
11
sön
00:00    
P12, Kronäng Arena
P12 » 
Kronängs IF - Tranemo IF Röd
  -      
11
16:30
sön
16:30    
P09-10, Björkängsvallen
P09-10 » 
Bergdalens IK Svart - Kronängs IF
  -      
11
18:30
sön
18:30    
Herr -U lag, Bodavallen C konstgräs
Borås AIK - Kronängs IF U1  -      
 
12
19:00
mån
19:00    
Dam och U-lag, Örby IP B konstgräs
IFK Örby U - Kronängs IF  -      
13
17:45
tis
17:45    
Utvecklingslag, Ingsvallen A-plan
Länghems IF - Kronängs IF U2  -      
15
19:15
tor
19:15    
Dam och U-lag, Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF U - Sjötofta IF  -      
16
18:00
fre
18:00    
P11, Kronäng Arena
P11 » 
Kronängs IF - Brämhults IK Svart
  -      
17
lör
00:00    
P09-10, Kronäng Arena
P09-10 » 
Kronängs IF - IFK Örby
  -      
18
11:00
sön
11:00    
Utvecklingslag, Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF U2 - Tranemo IF  -      
18
14:00
sön
14:00    
P12, Kronäng Arena
P12 » 
Kronängs IF - Borås GIF
  -      
18
15:00
sön
15:00    
F08-09, Kronäng Arena
F08-09 » 
Kronängs IF - Fristad/Sparsör/Borgstena
  -      
18
16:00
sön
16:00    
Dam och U-lag, Ekäng A
Hyssna IF - Kronängs IF U  -      
18
16:00
sön
16:00    
Herr, Kransmossens IP A
Herr » 
Dardania IF - Kronängs IF
  -      
18
16:30
sön
16:30    
F11, Björnskogsvallen
F11 » 
Bollebygds SK - Kronängs IF
  -      
18
17:00
sön
17:00    
P09-10, Kronäng Arena Konstgräs 2
P09-10 » 
Kronängs IF - Alingsås IF FF Vit
  -      
18
17:30
sön
17:30    
P06-08, Kronäng Arena konstgräs 1
P06-08 » 
Kronängs IF - Tranemo IF
  -      
 
20
19:30
tis
19:30    
Dam och U-lag, Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF - Lödöse Nygård IK U  -      
23
19:00
fre
19:00    
Herr, Kronäng Arena konstgräs 1
Herr » 
Kronängs IF - Fritsla IF
  -      
25
11:00
sön
11:00    
P12, Bodavallen C konstgräs
P12 » 
Borås AIK - Kronängs IF
  -      
25
13:30
sön
13:30    
P06-08, Bodavallen A konstgräs
P06-08 » 
Brämhults IK - Kronängs IF
  -      
25
14:00
sön
14:00    
P06-08, Ryda Sportfält A
P06-08 » 
Somali FF - Kronängs IF
  -      
25
15:00
sön
15:00    
P09-10, Bollevi C
P09-10 » 
Hestrafors/Bollebygd - Kronängs IF
  -      
25
15:00
sön
15:00    
P11, Bodavallen C konstgräs
P11 » 
Borås AIK - Kronängs IF
  -      
25
16:00
sön
16:00    
Dam och U-lag, Noltorpsvallen A
Alingsås KIK U - Kronängs IF  -      
25
16:00
sön
16:00    
F11, Kronäng Arena
F11 » 
Kronängs IF - Bergdalens IK
  -      
25
16:00
sön
16:00    
P09-10, Thåängen
P09-10 » 
Sandhult/Bredared - Kronängs IF
  -      
25
16:00
sön
16:00    
Utvecklingslag, Bergavallen A-plan
Tvärred-Vegby FC - Kronängs IF U2  -      
25
18:30
sön
18:30    
F08-09, Brämhults IP B
F08-09 » 
Brämhults IK - Kronängs IF
  -      
 
30
18:00
fre
18:00    
Herr -U lag, Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF U1 - Byttorps IF U2  -      
OKTOBER 2022
 
02
11:00
sön
11:00    
P12, Kronäng Arena
P12 » 
Kronängs IF - Brämhults IK Svart
  -      
02
12:00
sön
12:00    
Dam och U-lag, Högvalla IP A konstgräs
Svenljunga IK U - Kronängs IF U  -      
02
14:00
sön
14:00    
P09-10, Kronäng Arena Konstgräs 2
P09-10 » 
Kronängs IF - Dalsjöfors GoIF Grön
  -      
02
16:00
sön
16:00    
Dam och U-lag, Kronäng Arena konstgräs 1
Kronängs IF - Svenljunga IK  -      
02
16:00
sön
16:00    
Herr, Bergavallen A-plan
Herr » 
Tvärred-Vegby FC - Kronängs IF
  -      
 
07
18:00
fre
18:00    
P06-08, Kronäng Arena konstgräs 1
P06-08 » 
Kronängs IF - Bergdalens IK Röd
  -      
 
19
17:00
ons
17:00    
P11, Kronäng Arena
P11 » 
Kronängs IF - Dalsjöfors GoIF
  -      
NOVEMBER 2022
 
05
17:30
lör
17:30    
P06-08, Kronäng Arena konstgräs 1
P06-08 » 
Kronängs IF - Brämhults IK
  -      
DECEMBER 2022
 
24
lör
00:00    
F11, Kronäng Arena
F11 » 
Kronängs IF - Skene IF
  -      
24
lör
00:00    
F11, Kransmossens IP D
F11 » 
Mariedals IK - Kronängs IF
  -      
24
lör
00:00    
F11, Trollevi B
F11 » 
Sparsörs AIK - Kronängs IF
  -      
24
lör
00:00    
F11, Lygnevi B
F11 » 
Sätila SK - Kronängs IF
  -      
24
lör
00:00    
P11, Hedens IP
P11 » 
Fristads GoIF Vit - Kronängs IF
  -      
24
lör
00:00    
P11, Kransmossens IP D
P11 » 
Mariedals IK Blå - Kronängs IF
  -      
24
lör
00:00    
P11, Gårdavallen A-plan
P11 » 
Dalsjöfors GoIF - Kronängs IF
  -      
24
lör
00:00    
P11, Kronäng Arena
P11 » 
Kronängs IF - Bergdalens IK Röd
  -      
24
lör
00:00    
P11, Kronäng Arena
P11 » 
Kronängs IF - IF Elfsborg
  -      
24
lör
00:00    
P11, Kronäng Arena
P11 » 
Kronängs IF - Ulricehamns IFK Röd
  -      
24
lör
00:00    
P12, Kronäng Arena
P12 » 
Kronängs IF - Sandareds IF Vit
  -      
24
lör
00:00    
P12, Kronäng Arena
P12 » 
Kronängs IF - Byttorps IF Vit
  -      
24
lör
00:00    
P12, Brämhults IP C
P12 » 
Brämhults IK Svart - Kronängs IF
  -      
 
Sponsorer